"https://www.facebook.com/tr?id=1402427716681636&ev=PageView&noscript=1" />
Zrób to sam

Weekendowy jesienny wypad. Które kosmetyki samochodowe warto mieć?

Krótki czy długi wyjazd? To nie ma większego znaczenia z perspektywy ekwipunku, który może przydać się podczas i bezpośrednio po podróży.

czytaj więcej

Pielęgnacja wnętrza: deska rozdzielcza i tworzywa sztuczne

Dobór właściwej chemii – różnica między czyszczeniem a zabezpieczaniem i nabłyszczaniem – właściwa technika i aplikatory – usuwanie uszkodzeń elementów plastikowych

czytaj więcej

Pielęgnacja i czyszczenie: tapicerki samochodowej i podsufitki z tkaniny

Samodzielne sposoby czyszczenia tapicerki z tkaniny i podsufitki – impregnacja tkanin – czy da się naprawić uszkodzony fotel (ubytki materiału, „wygniecione” sprężyny)

czytaj więcej

Pielęgnacja wnętrza: skórzana tapicerka

Bieżąca pielęgnacja: impregnacja i czyszczenie – czego nie robić w przypadku skórzanej tapicerki – zniszczone wykończenia ze skóry w samochodzie – postępowanie

czytaj więcej

Czyste szyby i reflektory

Czyszczenie i polerowanie szyb, lusterek, reflektorów i lamp, usuwanie owadów oraz usuwanie rys ze szkła i plastik

czytaj więcej

Pielęgnacja kabrioletów

Czyszczenie i konserwacja miękkiego dachu oraz uszczelek, jak przygotować samochód do dłuższego postoju

czytaj więcej

Alufelgi i metalowe listwy: czyszczenie, pielęgnacja, ochrona

Z punktu widzenia estetyki to jedne z najistotniejszych elementów. I jedne z tych, które najszybciej się brudzą i ulegają uszkodzeniom. Alufelgi oraz metalowe listwy ozdobne – jak je czyścić i pielęgnować? Czy zabezpieczać? Jak odnowić?

czytaj więcej

Renowacja i pielęgnacja samochodowego lakieru

Samo mycie i woskowanie nie zawsze wystarczy – lakiery nawet młodych aut są pełne drobnych zarysowań. Z wieloma z nich można poradzić sobie samodzielnie, poprawiając wygląd nadwozia i wydłużając trwałość wosku.

czytaj więcej

Mycie nadwozia samochodu krok po kroku

Teoretycznie to żadna filozofia – woda, szampon, gąbka i jazda. Mycie nadwozia samochodu wymaga jednak przestrzegania kilku zasad. Inaczej można uszkodzić lakier i… niepotrzebnie się zmęczyć. Sprawdź, czy wiesz, jak poprawnie myć karoserię auta!

czytaj więcej

Czyszczenie i sprzątanie wnętrza samochodu - Zrób to sam

Samochód to nierzadko drugi dom – i tak jak w domu trzeba w nim regularnie sprzątać. Nie tylko dla własnego komfortu, ale też zdrowia i bezpieczeństwa. Na solidne porządki wystarczą 1-2 godziny oraz kilka sprawdzonych preparatów.

czytaj więcej

Jak przygotować samochód do zimy? - Poradnik krok po kroku

Nowy czy stary, ciepła czy mroźna – samochód wymaga przed zimą kilku zabiegów, które wydłużą jego trwałość i zapewnią nam większe bezpieczeństwo. Warto poświęcić na to jedno popołudnie, ale podstawowe czynności można przeprowadzić już w kilkanaście minut.

czytaj więcej