"https://www.facebook.com/tr?id=1402427716681636&ev=PageView&noscript=1" />
ZASTOSOWANIE

Płyn hamulcowy

Sprawność układu odpowiedzialnego za zatrzymywanie pojazdu jest kluczowa w kontekście bezpieczeństwa jazdy. Z tego powodu należy regularnie kontrolować jego stan i zgodnie z zalecanymi interwałami wymieniać krążący w nim czynnik roboczy – zamówisz go w sklepie naszej marki Autoland. Oferujemy wysokiej jakości płyn hamulcowy DOT-4, który jest jednym z najczęściej stosowanych we współczesnych samochodach osobowych.

W pełni syntetyczny płyn hamulcowy DOT-4 chroni i przedłuża żywotność układu hamulcowego, zabezpieczając przed korozją i pęcznieniem elementów gumowych. Opracowany w celu zapewnienia bezpieczeństwa i utrzymania skuteczności hamowania. Spełnia wymagania norm SAE J 1703 i F MVSS 116. Nadaje się do pojazdów wyposażonych w systemy ABS, można go bezpiecznie mieszać z innymi płynami klasy DOT-3 i DOT-4.


Zobacz też: Płyn hamulcowy DOT-3

Płyny hamulcowe DOT-4 – czy można je mieszać z innymi?

Różnego rodzaju awarie hamulców w pojeździe mogą prowadzić do wycieku czynnika roboczego krążącego w ich układzie hydraulicznym. Po usunięciu usterki należy uzupełnić jego braki i w takim przypadku często pojawia się pewna wątpliwość – czy można mieszać płyn hamulcowy DOT-4 z innymi?

Jest to specyfik glikolowy, a więc mieszalny z wszystkimi pozostałymi opartymi o tę samą formułę (niezależnie od marki), zarówno klasy niższej, jak i wyższej (np. 3 lub 5.1). Wyjątek od tej reguły stanowi typ 5, który jako jedyny zawiera w swoim składzie dodatek silikonu.

Dlaczego warto stosować płyn hamulcowy DOT-4?

Wybór tego czynnika roboczego gwarantuje wysoką sprawność układu hamulcowego nawet momencie ekstremalnego przeciążania go w warunkach drogowych. Płyny DOT-4 spełniają bowiem rygorystyczne normy jakości pod kątem wytrzymałości na wysokie temperatury –  wyższe niż w przypadku odpowiedników klasy 3, z którymi oczywiście można je mieszać. Niezawodnione (świeże) zaczynają wrzeć dopiero od minimum 230°C, natomiast zawodnione (w trakcie eksploatacji stopniowo absorbują wilgoć z otoczenia) – od 150°C.

Zapraszamy do zakupu płynu hamulcowego DOT-4 naszej marki Autoland!

Jako doświadczony producent chemii samochodowej dostarczamy wyłącznie najlepsze, rzetelnie przetestowane produkty. Płyny hamulcowe DOT-4 marki Autoland, które można mieszać z innymi glikolowymi, są zgodne z normami SAE J 1703 i F MVSS 116. Chronią układ hydrauliczny przed korodowaniem i przede wszystkim zapewniają wysoką skuteczność hamowania – zapraszamy do ich zakupu!

SPOSÓB UŻYCIA

Unikaj kontaktu płynu z lakierem samochodowym. Ewentualne zacieki spłucz wodą.

1
Napełnij układ płynem hamulcowym DOT-4 do określonego poziomu, zgodnie z instrukcją obsługi pojazdu.

Przechowuj w suchym miejscu, w szczelnie zamkniętym opakowaniu.