Nowości

Najnowsze badania zimowego płynu do spryskiwaczy w laboratorium DEKRA w Stuttgarcie

Z dumą prezentujemy wyniki najnowszych badań Zimowego płynu do spryskiwaczy PSIK PSIK. Na przełomie maja i czerwca 2019 w laboratorium Dekry w Stuttgarcie przeprowadziliśmy kompleksowe badania najnowszej formulacji zimowego płynu do spryskiwaczy.

Dekra – największa europejska organizacja certyfikująca - od niemal stu lat na świecie pracuje na rzecz zwiększania poziomu bezpieczeństwa na drodze, w pracy i w domu. Prowadzi, miedzy innymi, najdokładniejsze badania płynów do spryskiwaczy na świecie. Testuje wszystkie właściwości fizyko – chemiczne, bada wpływ na elementy z którymi płyn ma kontakt (m. in. lakier samochodowy, elementy gumowe, elementy plastikowe, reflektory samochodowe), temperaturę zamarzania oraz właściwości użytkowe – w tym najważniejsze – właściwości czyszczące. Te ostatnie badane są w specjalnej komorze, utrzymującej stałą, ujemną temperaturę. Na szybę nakładana jest specjalnie przygotowana mieszanka zabrudzeń, symulująca zimowe zabrudzenia drogowe, następnie następuje badanie skuteczności płynu w ich usuwaniu.

W badaniach tych nasz Płyn PSIK PSIK potwierdził swoje najwyższe właściwości użytkowe i bezpieczeństwo – brak negatywnego wpływu na wszystkie elementy karoserii samochodowej: wszelkie powłoki nie lakierowane i lakierowane, elementy gumowe i plastikowe oraz obudowy reflektorów samochodowych,  w tym ksenonowych i ledowych. Co najważniejsze uzyskał rewelacyjny wynik w teście usuwania zabrudzeń - 3,7 cykla pracy wycieraczek do stanu definiowanego przez Dekrę jako „free sight”, czyli brak zabrudzeń na szybie. Z tego ostatniego szczególnie jesteśmy dumni - jest to bowiem krytyczny parametr mający bezpośrednie przełożenie na bezpieczeństwo i komfort prowadzenia pojazdu w trudnych, zimowych warunkach.

Dekra przyznaje wynik „bardzo dobre właściwości czyszczące” dla zimowych płynów do spryskiwaczy osiągających wynik poniżej 7 cykli pracy wycieraczek. Nasz płyn wykazał prawie dwukrotnie większą skuteczność. Wynik 3,7 cykla pracy wycieraczek – jest najlepszym jaki osiągnął kiedykolwiek płyn polskiego producenta, i jednym z najlepszych wyników w całej historii badań zimowych płynów do spryskiwaczy prowadzonych przez Dekrę w Europie.

Dowiedz się więcej o płynie >>>
Dowiedz się więcej o badaniach >>>

Przegląd Chusteczek AUTOLAND - MOTOR nr 28 - lipiec 2019!

W najnowszym (08.07.2019) numerze tygodnika MOTOR, ukazał się artykuł trafnie obrazujacy trend w pielęgnacji samochodów -   chusteczki o różnorodnym zastosowaniu. Chusteczki mają przewagę nad płynami i aerozolami, są wygodne i szybkie w użyciu, mieszczą się schowku w kokpicie lub drzwiach co pozwala nam mieć je zawsze pod ręką i skorzystać podczas krótkiego postoju czy w trasie. Cieszymy się, że nasze produkty zostały pokazane jako wzorcowe.

Zapraszamy do lektury artykułu.

Dowiedz się więcej o naszych chusteczkach:
Chusteczki do kokpitu - naturalne >>>
Chusteczki do kokpitu - super połysk >>>
Chusteczki do rąk >>>
Chusteczki do szyb i wycieraczek >>>

MOTOR – Wybór Kierowców 2019!

Z dumą prezentujemy Państwu wyniki siódmej edycji badań preferencji kierowców w Polsce przeprowadzonej przez tygodnik „Motor” nr 2/2019 czerwiec-lipiec.

Badania obejmowały sto dwadzieścia pytań w siedmiu kategoriach rynku motoryzacyjnego, wśród których znalazły się też kosmetyki samochodowe. Metoda badawcza wzorowana jest na badaniach prowadzonych przez amerykańskie organizacje JD Power i Consumer Report.

W 2019 roku łączna ilość nadesłanych do tygodnika MOTOR wypełnionych ankiet przekroczyła sto pięćdziesiąt dwa tysiące.

W kategorii kosmetyki samochodowe polska marka AUTOLAND kolejny rok z rzędu zajmuje trzecie miejsce tuż za firmą SONAX i notuje wynik o jeden punkt procentowy lepszy niż przed rokiem tj. 51,3% zmniejszając dystans do niemieckiego i amerykańskiego producenta. 

A co najważniejsze, z opinią „AUTOLAND - świetny stosunek jakości do ceny” jest również najwyżej sklasyfikowaną polską marką.

Jesteśmy dumni, że produkty naszej firmy są synonimem najwyższej jakości i cieszą się zaufaniem wśród kierowców. Wyprzedziliśmy duże, międzynarodowe marki: Turtle Wax, Plak, Motul, Wurth częstokroć stereotypowo postrzegane jako lepsze od mniej docenianych rodzimych.

Kiedy zaczynaliśmy przygodę z chemią samochodową 30 lat temu nie mieliśmy technologii kapitału i know-how. Mieliśmy entuzjazm i wiarę że będziemy w stanie konkurować z międzynarodowymi markami zarówno jakością, jak i ceną.

Dziś po latach konsekwentnej pracy, inwestycjach i nakładach na rozwój i badania osiągnęliśmy cel: dostarczamy przemyślane, innowacyjne produkty do mycia i pielęgnacji samochodu, produkty sprawdzone i bezpieczne, którym ufają nasi Klienci.

Dziękujemy wszystkim Partnerom handlowym za zaufanie jakim obdarzacie nas każdego dnia kupując nasze produkty.

AUTO ŚWIAT PORADNIK nr 19 maj 2019 - test produktów do mycia felg

W majowym numerze AUTO ŚWIAT PORADNIK przetestowano 8 produktów do mycia felg. Z dumą prezentujemy wyniki testów w, których nasz płyn  „ATACK PLUS” zajął 3 miejsce, nieznacznie ulegając produktom zagranicznej konkurencji w skuteczności czyszczenia. Biorąc jednak pod uwagę stosunek jakości do ceny i pojemności w jakiej jest oferowany, my rekomendujemy wybór naszego środka. W artykule prócz testu są również ciekawe porady jak zadbać o nasze felgi i na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego specyfiku.

Zapraszamy do lektury artykułu.

Dowiedz się więcej o produkcie  >>>

AUTO ŚWIAT PORADNIK nr 14 kwiecień 2019

W kwietniowym numerze AUTO ŚWIAT PORADNIK zaprezentowano przydatne produkty do wiosennych porządków. Wśród pokazanych produktów znalazła się nasza pasta lekkościerna, która skutecznie odnawia zniszczone i zmatowiałe warstwy lakieru usuwając zarysowania i drobne ogniska rdzy.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Dowiedz się więcej >>>

ANTY-PARA – potwierdzona skuteczność w teście MOTOR nr 6 – luty 2019!

W ostatnim numerze tygodnika MOTOR , sprawdzono nasz produkt przeciw parowaniu szyb pod względem skuteczności działania. Testy przeszły pozytywnie udowadniając działanie płynu.

Zapraszamy do lektury artykułu.

Dowiedz się więcej o produkcie >>>

27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Ostatniej niedzieli już po raz 27 odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku przekazaliśmy produkty dla uczestników II Biegu i Marszu NW Policz się z cukrzycą w Cieszynie oraz licytację podczas wieczornego koncertu. Pomaganie jest dziecinnie proste, cieszymy się, że mogliśmy w tym wziąć udział. Sie ma!

Więcej informacji: https://tiny.pl/txtgw

Nasze chusteczki wyróżnione w teście MOTOR nr 40 - październik 2018!

W październikowym numerze tygodnika MOTOR, przebadano pod kątem: skuteczności działania, efektu i wydajności chusteczki samochodowe różnych producentów. Nasze chusteczki do szyb, tapicerek skórzanych  oraz usuwania ptasich odchodów uzyskały najwyższą ocenę wykazując się wysoką skutecznością działania. Pozytywnie też został oceniony zestaw chusteczek do czyszczenia szybek kasków.

Zapraszamy do lektury artykułu.

Dowiedz się więcej o naszych chusteczkach:
Chusteczki do szyb >>>
Chusteczki do skóry >>>
Chusteczki do usuwania ptasich odchodów >>>
Chusteczki do szybki kasku >>>

Automechanika FRANKFURT 2018

W dniach 11-15 września 2018 prezentowaliśmy naszą ofertę kosmetyków samochodowych i płynów eksploatacyjnych pod markami Autoland i GULF na największych targach branży motoryzacyjnej – Automechanika we Frankfurcie. Tegoroczna edycja zgromadziła prawie 5000 wystawców z całego świata, w tym 188 wystawców z Polski. 5 dni wypełnionych spotkaniami z klientami, obecnymi i potencjalnymi oraz z dostawcami. Mamy nadzieję, że nawiązane relacje zaprocentują w przyszłości.

Dodatkowo nasze stoisko zyskało Wyróżnienie Honorowe w StandOUT. Automechanika 2018 - plebiscycie na polskie stoiska, które poprawiają standardy architektury i wzornictwa w branży wystawienniczej. Dziękujemy!

AUTO ŚWIAT PORADNIK nr 9 wrzesień 2018

We wrześniowym numerze AUTO ŚWIAT Poradnik, zaprezentowano produkty do pielęgnacji tapicerek skórzanych. W przeglądzie znalazły się też nasze produktu do czyszczenia tapicerki skórzanej: pianka, chusteczki oraz pasta. Produkty usuwają zabrudzenia oraz tłuste osady. Przywracają skórze oryginalną elastyczność i sprężystość. Zawierają filtr UV – zapobiegają płowieniu. Są idealne do foteli podgrzewanych i wentylowanych we wszystkich kolorach. Doskonale sprawdzają się również w domu przy pielęgnacji mebli ze skórzanymi obiciami.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Dowiedz się więcej o produktach >>>

MOTOR – Wybór Kierowców 2018!

Z dumą prezentujemy wyniki badania preferencji kierowców opracowanych przez tygodnik Motor (wyd. nr 2 czerwiec 2018). Badanie wzorowane na programach badawczych prowadzonych przez JD Power i Consumer Reports, zawierało 120 pytań obejmujących 7 kategorii rynku motoryzacyjnego dotyczących marek, produktów i usług motoryzacyjnych w Polsce. Łączna ilość odpowiedzi przekroczyła 144 000 wypełnionych ankiet. Znalazły się w nim również kosmetyki samochodowe.

W kategorii, pielęgnacja samochodów-kosmetyki samochodowe, polska marka AUTOLAND zajęła 3 miejsce tuż za marką Sonax i Meguires. Pozostawiliśmy w tyle duże, międzynarodowe firmy: Turtle Wax i Wurth, Plak będąc najwyżej sklasyfikowaną polską marką.

To, jak marka i jej pochodzenie, wpływa na postrzeganie produktu jest w Polsce bardzo głęboko zakorzenione. Zagraniczne, droższe marki były dotychczas, stereotypowo postrzegane jako znacząco lepsze od rodzimych. Jesteśmy niezmiernie dumni z tego, że praca naszego zespołu i inwestycje w rozwój i jakość produktów jest doceniana przez kierowców.

Dziękujemy!

Mistrzostwa Europy w klasie QUAD

27 maja na torze motocrossowym w Cieszynie odbyły się eliminacje Mistrzostw Europy w klasach Sidecar orazz EMX QUAD.

W klasie Quad zadebiutował, w cyklu Mistrzostw Europy, wspierany przez nas Kacper Mieszkowski. Siedemnastoletni, najmłodszy w stawce, pochodzący z Jeleniej Góry zawodnik pokazał się z świetnej strony zajmujac w obu biegach 8 pozycję. W swoim debiucie w seniorskich zawodach rangi Mistrzowskie Kacper pokonał wielu starszych i bardziej doświadczonych zawodników. Gratulujemy!

Pełne wyniki: https://wyniki.motoresults.pl/pl/2018/Motocross/ME/FIM-Europe-Quadcross-Championship/e_2432

Chusteczki do usuwania wosku

Z przyjemnością informujemy, że do naszej oferty dołączył nowy produkt: Chusteczki do usuwania wosku z szyb i lusterek samochodowych.

W zestawie znajdują się 2 chusteczki: mokra  - szybko i bez smug usuwa warstwy silikonu, wosku i tłuste naloty oraz sucha  -  do polerowania umytej powierzchni. Chusteczki idealnie nadają się po umyciu np. w myjni.
Dowiedz się więcej >>>

Nowy Koncentrat Płynu zimowego -90°C

Do naszej oferty dołączył nowy produkt – „Koncentrat zimowego płynu do spryskiwaczy -60°C”. Koncentrat zapewnia lepsze usuwanie: lodu, błota pośniegowego, soli, brudu i osadów drogowych.

Płyn uzyskał ocenę: "bardzo dobre właściwości czyszczące" podczas badań w certyfikowanym laboratorium DEKRA, ze średnim wynikiem 5,3 cykla pracy wycieraczek do pełnej czystości szyby. Bezpieczny dla reflektorów, lakieru oraz elementów gumowych (uszczelki, pióra wycieraczek).
Dowiedz się więcej >>>

Kongres NORAUTO - Październik 2017

W dniach 10-11 października firma AUTOLAND uczestniczyła w kongresie NORAUTO, który odbył się w hotelu OSSA pod Warszawą.

Uczestnikom kongresu przedstawiliśmy nowości w naszej ofercie, przybliżyliśmy i utrwaliliśmy najważniejsze informacje o produktach, w szczególności o tych certyfikowanych i wyróżnionych nagrodami. Zaprezentowaliśmy również oleje GULF, których rozpoczęliśmy dystrybucję oraz naszą linię MOTO CARE.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć.

Dofinansowanie wdrożenia innowacyjnego systemu informatycznego klasy B2B

Wdrożenie innowacyjnego systemu informatycznego klasy B2B, automatyzującego procesy biznesowe zachodzące pomiędzy firmą ”Autoland” Jacek Kisielewski & Jan Morański SP. J. a jej partnerami biznesowymi.

www.poig.gov.pl
www.mrr.gov.pl
www.parp.gov.pl

Dofinansowanie projektu eksportowego

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki Dotacje na innowacje. Inwestujemy w waszą przyszłość Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata: 2007-2013 Działanie 6.1. Paszport do Eksportu.

www.poig.gov.pl
www.mrr.gov.pl
www.parp.gov.pl