"https://www.facebook.com/tr?id=1402427716681636&ev=PageView&noscript=1" />
Zastosowanie

Środek smarno-penetrujący do uniwersalnego zastosowania. Ułatwia demontaż zapieczonych i skorodowanych elementów mechanicznych. Usuwa rdzę, wypierając wodę zabezpiecza przed korozją. Smaruje, zmniejsza siły tarcia i likwiduje piski w ruchomych mechanizmach. Wyposażony w aplikator, z wydłużoną dyszą do precyzyjnego zastosowania w miejscach trudno dostępnych.

360º działanie – specjalny zawór i rozpylacz pozwalają na aplikację produktu w każdej pozycji.

Środek penetrujący

Naprawa samochodów i różnego rodzaju maszyn często wiąże się z koniecznością odkręcania skorodowanych lub zapieczonych śrub. Aby ułatwić sobie pracę w takich przypadkach, warto zastosować specjalistyczny środek penetrujący. Produkt ten, dostępny w ofercie naszej marki Autoland, przydaje się w każdym warsztacie samochodowym i przydomowym garażu. Można go używać zarówno podczas rozkręcania połączeń śrubowych, jak i do smarowania ruchomych elementów. Poznaj jego właściwości i zamów już dziś!

Czym jest środek penetrujący marki Autoland?

Specyfik ten bardzo skutecznie dociera w głąb zapieczonych gwintów, usuwając w nich korozję i zmniejszając siły tarcia. Ułatwia to odkręcanie mocno skorodowanych śrub i jednocześnie znacząco zmniejsza ryzyko ich uszkodzenia, w tym zerwania gwintów.
Jednocześnie w składzie tego środka penetrującego znajduje się dodatek w postaci dwusiarczku molibdenu (MoS2). Dzięki temu ma on również właściwości smarujące – odblokowuje zapieczone mechanizmy ruchome, jak np. zawiasy, przekładnie, zamki czy łańcuchy. Dodatkowo, ponieważ wypiera wodę, na pokrytych nim powierzchniach metalowych tworzy powłokę ochronno-zabezpieczającą przed korodowaniem.

Jak stosować środek smarno-penetrujący?

Stosowanie tego preparatu polega na zaaplikowaniu niewielkiej jego ilości w połączenia śrubowe lub mechanizmy ruchome – wcześniej trzeba go dobrze wstrząsnąć. Następnie należy odczekać przynajmniej kilka minut, aby dotarł do zapieczonych miejsc i usunął z nich korozję. Używanie tego środka smarno-penetrującego jest bardzo wygodne. Puszka, w której się znajduje, została wyposażona w długi aplikator, którym można dotrzeć w każdy zakamarek.

Zamów wysokiej jakości środek penetrujący marki Autoland!

Produkt naszej marki został wielokrotnie doceniony zarówno przez użytkowników indywidualnych, jak i profesjonalne warsztaty mechaniczne. Dobre opinie na temat tego środka potwierdzają, że ma świetne właściwości zarówno penetrujące, jak i smarujące oraz konserwujące.

Wersje produktu
Sposób użycia

1
Mocno potrząśnij pojemnikiem.
2
Punktowo nanieś niewielką ilość preparatu na smarowany element.

Gdy odrdzewiasz lub demontujesz zapieczone elementy odczekaj kilka minut po zastosowaniu. Może to dobry czas na pyszną kawę?